...tai kas skanu, sveika ir su meile .... Danas
_______________________________________________________________________________________________

2012 m. gruodžio 9 d., sekmadienis

Kalakutienos kepsniukai su vytintu kumpiu ir bulvių kukulaičiais "Gnocchi" (turkey cutlet with cured ham and potato dumplings "Gnocchi")Bulvių kukulaičiai „Gnocchi“ (5-7 porcijoms)
Bulvės, 1 kg
Miltai, 250-350 g
Krakmolas, 30-60 g
Kaiušiniai, 1vnt
Druska
Kalakutienos kepsniai (vienai porcijai)
Kalakutienos krūtinėlės file, 170 g
Natūralaus jogurto, 3 v.š
Česnako, 1 skiltelė
 Sviestas, 30-50 g
Druska, baltieji pipirai
Kiti produktai (vienai porcijai)
Vytintas kumpis „Parma“, 30 g
Porai, 20-30 g
Sūris „Parmezanas“ (tarkuotas), 1 v.š
Vyšniniai pomidorai, 3 vnt
Balto vyno padažas, 5-7 v.š
Padažas „Pesto“, 1 v.š
Sviestas, 30 g
Salierų lapeliai (puošti), druska, baltieji pipirai 


Kalakutienos kepsneliai. Kalakutienos krūtinėlės filė supjaustome mažais kepsniukais, maždaug 1cm storio. Taip, kad vienai porcijai paimti trys kepsniukai būtų maždaug 170 gr. Supjaustytus kepsniukus lengvai pamušame muštuku, kad būtų vienodas kepsniukų storis. Marinuojame. Dedame natūralaus jogurto, smulkiai kapoto česnako, truputį druskos ir šviežiai maltų baltųjų pipirų. Gerai permaišome, uždengiame ir paliekame šaldytuve per naktį marinuotis. 
Nuo išsimarinavusios kalakutienos nuvalome marinatą. Keptuvėje išlydome svietą. Dedame kepsnius, griežinėliais pjaustytus porus ir kumpio „Parma“ plonai atpjautus griežinėlius. Pabarstome druska ir šviežiai maltais baltaisiais pipirais. Vartydami, kepame ant vidutinio karščio, maždaug po 1- 2 min kiekvieną pusę. Nereikia perkepti, kalakutiena turi išlikti sultinga. Nuėmus nuo viryklės, paliekame minutėlei pailsėti.
"Gnocchi". Neskustas bulves verdame pasūdytame vandenyje. Išvirusias bulves nusunkiame ir dar tame pačiame puode pakaitiname ant viryklės, kad išgaruotų drėgmė. Karštas bulves nulupame ir sutriname į vientisą masę. Suberiame miltus (ne iškart visus), krakmolą ir įmušame kiaušinį. Gerai išmaišome ir užminkome rankomis tešlą. Tešla turi būti minkšta, panašiai kaip varškės virtinukams.
Babarstome ant stalo miltų ir iš paruoštos masės, rankomis kočiojame ilgus ritinėlius, maždaug 1,5 cm storio. Ritinėlius supjaustome mazdaug 2 cm ilgio gabalėliais. Kiekvieną gabalėlį dedame ant vidinės pusės šakutės, lengvai prispaudžiame pirštu ir praridename per šakutę, kad  gautųsi pailgi ornamentai. Pirmus pagamintus kukulaičius išverdame pasūdytame vandenyje, patikrinti skoniui, bei konsistencijai. Kai pakyla į paviršių, kukulaičiai yra išvirę. Išimti kukulaičiai turi išlaikyti savo formą, būti neištyžę. Jei gavosi per minkšti, į masę įdėkime dar miltų ar truputį krakmolo, perminkykime ir vėl pabandykime išvirti. Kai gausime norimą rezultatą, galime kukulaičius gaminti iš visos masės.Vienai porcijai užtenka maždaug 200 g kukulaičių. 
Užverdame balto vyno padažą, sudedame išvirtus "Gnocchi", kelias sekundes pakaitiname, pašlakstome "Pesto" padažiuku, atsargiai permaišome ir galime serviruoti.
Serviruojame. Į gylesnę, pašildytą lėkštę dedame bulvių kukulaičius su padažu, ant viršaus gražiai vienas ant kito dedame kalakutienos kepsniukus, kumpio griežinėlius, keptus porus. Pabarstome tarkuotu "Parmezano" sūriu, puošiame salierų lapeliais, bei aliejuje apkeptais vyšniniais pomidorais. 
Rekomendacijos. Neperkaitinite sviesto kepant kalakutieną. Gaminant "Gnocchi", daug kas priklauso, net skonis, nuo bulvių rūšies. Todėl iš kart neberkite visų miltų. Jų gali būti per daug, kitu atveju gali būti per mažai, to kiekio, kuris nurodytas recepte. Jei iš jūsų turimų bulvių išverdate skanius cepelinus, reiškiasi ir bulvių kukulaičiai gausis skanūs. Sudėjus virtus bulvių virtinukus į karštą padažą per ilgai nekaitinkite, kad nesigautų košė. Gaminkite su meile ir gera nuotaika.  

Kopijuoti ir platinti draudžiama!

3 komentarai:

 1. Labas, Danai. Su naujaisiais metais! Linkiu neišsenkančios energijos, neblėstančio kūrybiškumo darbe ir sėkmės gyvenime.
  Kur pradingęs?.. :), turbūt šventinis laikotarpis neleidžia atsikvėpti..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aciu, aciu...:), atostogos buvo:)...........

   Panaikinti
  2. Džiaugiuosi, kad atostogos.. jau pergyvenau kad nebūtų kas nutikę :)

   Panaikinti